ייפוי כוח מתמשך

עו"ד אמנון פיראן בא במייל

הנושא של ייפוי כוח מתמשך תפס את תשומת לבם של עורכי המגזין בא-במייל, שפנו אלינו להרחבה בנושא

לאחרונה עסקנו כאן בנושא של ייפוי כוח מתמשך - מסמך משפטי שמאפשר לכל אדם מגיל 18 להאציל לאדם אחר, לפי בחירתו, את הזכות והסמכות לקבל החלטות שונות בשמו ומטעמו, במידה ונקלע למצב בו אינו יכול לקבלן בכוחות עצמו.

אתם מכירים בוודאי את המונח 'אפוטרופסות' שהוא מצב שבו אדם או תאגיד ממונה כמקבל ההחלטות על אדם אחר, וכמי ש"נכנס לנעליו". האפוטרופסות נועדה לתת מענה למצבים שבהם אנשים הוגדרו על ידי בית המשפט כמי שאינם מסוגלים לדאוג לעניינם.

ההבדל בין אפוטרופסות לבין ייפוי כוח מתמשך הוא, שאפוטרופסות מופעלת רק לאחר שהאדם כבר נקלע למצב הנורא בו אינו יכול לקבל החלטות ולפעול בכוחות עצמו, והיא נקבעת ע"י בית המשפט שרשאי לאשר או לא לאשר את הבקשה למינוי ובאילו תנאים, ואילו ייפוי כוח מתמשך הוא כלי שאדם יכול לתכנן מראש, מבעוד מועד, ולקבוע בעצמו למי יוענקו הזכויות והסמכויות לפעול בשמו ומהם התנאים. יתרה מזאת, באמצעות ייפוי כוח מתמשך יכול אדם להגדיר במדויק את רצונותיו ואת אופן הפעולה המועדף עליו, מה שלא ניתן לעשות באמצעות אפוטרופסות, בה אין לאדם למעשה שליטה על האופן בו פועלים בשמו.

הכותרת שניתנה למאמר בנושא היתה: "ייפוי כוח מתמשך עושים כאשר הכל בסדר", והיא מייצגת את המסר שאנחנו מנסים להנחיל; שכל אדם בוגר צריך לשקול ייפוי כוח מתמשך. כדי לשקול עליו להכיר ולדעת במה מדובר.

מסתבר שהעניין זכה לתשומת לב, בין השאר גם של מגזין התוכן הפופולארי בא-במייל שפנה אלינו להרחבה בנושא.

המגזין שמופץ בדואר אלקטרוני לנמענים, עוסק במגוון רחב של נושאים הנוגעים לכל אחד ואחת, ומתמקד בפתרונות פרקטיים לדילמות משותפות לרבים.

ובכן, לדעת עורכי המאמר במגזין, האצלת הזכויות והסמכויות הוא מידע מעשי ושימושי שחשוב לדעת וכאמור הם פנו למשרדינו לשיתוף פעולה. שמחנו להשקיע ברעיון והתוצאה היא מאמר מידע שהופץ לנמעני המגזין ומופיע גם באתר המגזין - מהו ייפוי כוח מתמשך ומדוע הוא חשוב כל כך?

קוראי המאמר יכולים להפנות שאלות בנושא ייפוי כוח מתמשך ישירות אלינו באמצעות קישור המופיע בסוף המאמר.

Related Posts