ביטוח סיעודי – ארוכה הדרך לרפורמה

ביטוח סיעודי – ארוכה הדרך לרפורמה

מכל סוגי הביטוח, הביטוח הסיעודי הוא התחום בו המרחב למחלוקות בנושא תביעות ביטוח הוא הגדול ביותר

תחום הביטוח בו קיימות הרבה מחלוקות הוא תחום הביטוח הסיעודי. ריבוי המחלוקות בין מבוטחים לחברות ביטוח בנושא הסיעודי נובע מן השונות הגבוהה של המקרים הסיעודיים. למעשה, סיעוד הוא תחום הביטוח בו הכי קשה ליצור סטנדרטיזציה בניהול התביעות, לעומת ההסדרה בנושא היקף הכיסוי הסיעודי.

ביטוחי בריאות, חיים, נסיעות (שגם הוא למעשה ביטוח רפואי ביסודו), תאונות אישיות, אובן כושר עבודה – בכל התחומים האלה התחוללו בשנים האחרונות רפורמות משמעותיות שבמרכזן יצירת פוליסות אחידות, המאפשרות לצרכן הביטוח להשוות מחירים בצורה יעילה והוגנת, ולהרכיב לעצמו כיסוי ביטוחי מותאם אישית ככל האפשר, ולהתמודד בבוא העת עם מימוש זכויותיו בעת תביעה.

בנוסף, המבנה האחיד והמסודר של הפוליסות המתקדמות אמור להקטין את פוטנציאל החיכוך בין מבוטחים לחברות הביטוח, ותורם באופן דרמטי לקיצור תהליכי תביעות ביטוח, ולהגדלה משמעותית של התביעות המשולמות מהר יותר.

בתחום הביטוח הסיעודי הדרך לרפורמה דומה עדיין ארוכה. פתרון שדובר בו בשנים האחרונות הוא ביטוח סיעוד ממלכתי, בדומה לביטוח הבריאות הממלכתי, אך עוד רחוק היום, ועד אז תחום הביטוח הסיעודי נותר עם מרחב גדול למחלוקות.

בתחום זה של ביטוח סיעודי, למימד הזמן בטיפול בתביעה יש אפקט גדול. כל יום קובע, הן בהיבט הכלכלי, וכמובן בהיבט הבריאותי.

לכן, בכל מצב של תביעת ביטוח סיעוד כדאי לשלב עורך דין סיעוד כבר בשלב מוקדם, ולו לצורך קבלת ייעוץ, כדי להבטיח את מירב הסיכויים להצלחה במינימום זמן.
קראו אודות מעגלי הליווי המשפטי בתביעות ביטוח

בכל הקשור לביטוח סיעודי, חשוב מאוד להבין מראש מה קונים, מה הזכאויות ומהן ההחרגות. לצורך זה יש לכם את סוכן הביטוח, שיכול להסביר את הניואנסים הרבים של ביטוח סיעודי. זהו אחד מן הביטוחים בו הנוכחות של הסוכן בתהליכי ההתלבטות והרכישה היא חיונית במיוחד.

כל המומחים ממליצים לרכוש כיסוי סיעודי כבר בשלב מוקדם בחיים, על מנת להבטיח מחיר סביר לאורך הדרך ותנאים מיטביים בעת הצורך.
לעומת זאת, מימוש הזכויות של הביטוח הסיעודי הוא כבר עניין שמצריך מיומנות גבוהה יותר.

Related Posts